Po 14.30–14.50 Velký sál
Vít Kasal, Monika Hanáková
I přístup do spisu získává digitální podobu. Co bylo možné dříve vyřídit jen osobní návštěvou úřadu se postupně přesouvá na internet. Představíme vám jeden z prvních pilotních projektů, jež byl realizován na území ČR. Vzdálený přístup do spisu správního řízení. Přednáška se dotýká budování eGovernmentu v ČR, rozvoji digitálních služeb, využívání elektronické spisové služby, portálových řešení s Identitou občana, vnitřní digitalizace úřadů a v neposlední řadě také bezpečnosti. Prošlapáváme cestu ostatním.
Po 15.50–16.05 Malý sál
Michal Tausch, Vít Kasal
Díky propojení Portálu občana GORDIC s platební bránou GoPay poskytují města (včetně středních a menších obcí) svým občanům možnost pohodlné, bezpečné a rychlé úhrady poplatků on-line. Během prezentace si na příkladu předvedeme principy úplné digitalizace platebního procesu, výhody brány GoPay, cloudové infrastruktury i otevřenosti celého řešení. Ukážeme i konkrétní funkce a prvky zapracované na základě požadavků obcí a přání občanů.
Po 14.15–14.30 Přednáškový sál
Vladimír Přech, Monika Havlíková
Prezentace bude zaměřena na blížící se legislativní povinnost vést elektronickou spisovou službu ve školách a bude představeno moderní řešení v podobě GINIS SSD. Zmíněny budou přednosti tohoto systému, včetně jeho integrace se školskými systémy (Bakaláři, VIS) nebo možnosti provozu v cloudu. Účastníci se dozvědí, jakým způsobem může tento systém usnadnit a zefektivnit správu dokumentů ve školách nebo jiných příspěvkových organizacích, a vyslechnou si příklady jeho využití od současných uživatelů.
Po 15.25–15.40 Labský sál
Jan Pokorný, Michaela Onuferová
Rychlost, bezpečnost, škálovatelnost nebo cena – to je jen část výhod provozu spisové služby i dalších subsystémů platformy GINIS v cloudu Microsoft Azure. Všechny tyto výhody ještě umocňují automatizované implementace a aktualizace prostřednictvím šablon (skriptů), které jsou využitelné i pro zajištění kontinuity. Prezentace se dotkne témat významného urychlení realizovaného nasazení Spisové služby na jedné z předních univerzit, potenciálu IaC (Infrastruktura jako kód) i možností platformních cloudových služeb.
Út 10.15–10.30 Velký sál
Tereza Křížová, Martin Konečný
NIS2 neboli směrnice EU o kybernetické bezpečnosti – co přináší a jak se na ni připravit? Promítnutím do národní regulace, zákona o kybernetické bezpečnosti, přináší nové povinnosti a širší dopad na velké a střední organizace v širokém spektru tržních odvětví a veřejnou správu. Po vzoru GDPR nastavuje vysoké sankce za jejich nedodržení. Organizace čeká zpřísnění požadavků na hlášení bezpečnostních incidentů, řízení aktiv či provádění analýzy rizik. Podívejme se společně na směrnici jako na příležitost, která zvýší úroveň bezpečnosti vaší organizace, ale i státu jako celku.