Po 10.00–11.45
Miloš Vystrčil, Věra Kovářová, Ivan Bartoš, Martin Kupka, Martin Dvořák, Robert Králíček, Ján Ferenčák, Ľubomír Andrassy, Marek Ebert, Irena Storová, Petr Mlsna, Lukáš Kintr, Martin Mesršmíd, Karel Večeře, Pavel Bulíček, Vítězslav Schrek, Volodymyr Čubirko, Pavlína Springerová, Lukáš Kolářík, Zdeněk Zajíček, Tomáš Salomon, Václav Koudele, Michal Stachník, Vladek Šlezingr, Dan Rosendorf, Petr Dvořák, Tomáš Renčín
CISCO, Česká spořitelna, a.s., Česká televize, Český telekomunikační úřad, Český úřad zeměměřický a katastrální, Digitální a informační agentura, EVIDEN – Atos IT Solutions and Services, s.r.o., ICT UNIE, z.s., ICZ a.s., Konference ISSS/V4DIS 2023, Kraj Vysočina, Královéhradecký kraj, MICROSOFT, Ministerstvo dopravy, Ministerstvo pro místní rozvoj, Ministerstvo vnitra, Najvyšší kontrolný úrad SR, Národná rada SR, Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost, Oblastní rada Zakarpatské Ukrajiny, Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR, Senát Parlamentu ČR, Státní ústav pro kontrolu léčiv, Statutární město Hradec Králové, Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, Vláda ČR
Po 13.00–13.15
Martin Mesršmíd
Digitální a informační agentura
Hlavním projektem DIA pro rok 2023 bude vývoj nové aplikace pro mobilní zařízení, která bude obsahovat primárně občanský průkaz. Aplikace eDoklady bude sloužit jako plnohodnotný nástroj k prokazování identity na území České republiky. Aplikace bude bezplatně dostupná na mobilních zařízeních s operačními systémy iOS a Android. V roce 2026 pak bude tento pilotní projekt aktualizován do evropské digitální peněženky, která bude platná napříč státy Evropské unie. Ta už bude zahrnovat i další informace a postupně i nejrůznější doklady jako je nejvyšší dosažené vzdělání či zdravotní dokumentace.
Po 13.15–13.25
Jaromír Talíř
CZ.NIC z.s.p.o.
Služba MojeID nabízí jedinou digitální identitu v ČR, kterou je možné použít jak u komerčním služeb, tak pro veřejné služby Českého státu a zároveň pro veřejné služby v Evropské unii. S jednou identitou tak uživatel získává přístup k největšímu portfoliu služeb. Prezentace shrne, jakým způsobem je možné MojeID v zahraniční používat.
Po 13.25–13.35
Jaromír Talíř
CZ.NIC z.s.p.o.
Evropská komise vybrala čtyři konzorcia, která budou v průběhu příštích dvou let pilotovat ekosystém vznikající digitální peněženky pro různé způsoby jejího použití. Prezentace popíše co lze od konzorcií očekávat a jaká je role sdružení CZ.NIC a digitální identity MojeID.
Po 13.35–13.45
Jan Blažek
Bankovní identita, a.s.
Bankovní identita má za sebou víc jak dva roky fungování a blížící se nová evropská legislativa bude představovat výzvu, jak schéma správně zavést a maximalizovat její přínosy pro občany, firmy a stát. Jaké jsou ty zásadní principy, které je třeba dodržet, a naopak čemu se třeba se vyhnout, na to odpovím se své přednášce.
Po 13.45–14.00
Filip Bílek
Digitální a informační agentura
Nařízení eIDAS schválené v roce 2014 stanovuje podmínky, za kterých má docházet k povinnému přeshraničnímu uznávání prostředků pro el. identifikaci a dále také stanovuje požadavky týkající se poskytování služeb vytvářejících důvěru a právní účinky kvalifikovaných služeb vytvářejících důvěru napříč EU. Evropská komise na základě hodnocení účinnosti nařízení eIDAS zveřejnila v červnu 2021 návrh revize tohoto nařízení, která má zavést evropské peněženky digitální identity a rovněž definovat nové typy služeb vytvářejících důvěru. Prezentace shrne aktuální informace týkající se legislativního projednávání revize nařízení eIDAS.
Po 14.00–14.20
Zdeněk Zajíček
ICT UNIE, z.s.
Po 14.30–14.50
Vít Kasal, Monika Hanáková
GORDIC spol. s r.o.
I přístup do spisu získává digitální podobu. Co bylo možné dříve vyřídit jen osobní návštěvou úřadu se postupně přesouvá na internet. Představíme vám jeden z prvních pilotních projektů, jež byl realizován na území ČR. Vzdálený přístup do spisu správního řízení. Přednáška se dotýká budování eGovernmentu v ČR, rozvoji digitálních služeb, využívání elektronické spisové služby, portálových řešení s Identitou občana, vnitřní digitalizace úřadů a v neposlední řadě také bezpečnosti. Prošlapáváme cestu ostatním.
Po 14.50–15.00
Karel Holek
Český telekomunikační úřad
Představení nové verze portálu, který slouží uživatelům jako pomůcka při porovnávání kvality telekomunikačních služeb v České republice.
Po 15.00–15.20
Tomáš Aberl, Radek Baloun
Asseco Central Europe, a.s., Statutární město Brno
Příspěvek představuje zkušenosti s vybudováním webové Platformy města Brna pro vytvoření a provoz desítek webů města. Platforma splňuje požadavky kybernetické bezpečnosti a uživatelské přístupnosti. Na stejné Platformě mohou běžet miniweby různých projektů, webové stránky městských částí, ale i příspěvkových organizací nebo obchodních společností města.
Po 15.20–15.40
Ladislav Němec, Karel Váchal
Ministerstvo dopravy
Po 15.40–15.55
Jan Paroubek, Ladislav Muller, Michaela Onuferová
CENDIS, s.p., MICROSOFT, s.r.o., Principal engineering s.r.o.
Digitální služby pro občany a firmy na Portálu dopravy.
Út 9.00–10.00
Tomáš Krejčí, Adam Kučínský, Daniela Procházková
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost
Út 10.00–10.15
Roman Václav
ISIT Slovakia s.r.o. – ISIT SOFTWARE CZ s.r.o.
Út 10.15–10.30
Tereza Křížová, Martin Konečný
GORDIC spol. s r.o.
NIS2 neboli směrnice EU o kybernetické bezpečnosti – co přináší a jak se na ni připravit? Promítnutím do národní regulace, zákona o kybernetické bezpečnosti, přináší nové povinnosti a širší dopad na velké a střední organizace v širokém spektru tržních odvětví a veřejnou správu. Po vzoru GDPR nastavuje vysoké sankce za jejich nedodržení. Organizace čeká zpřísnění požadavků na hlášení bezpečnostních incidentů, řízení aktiv či provádění analýzy rizik. Podívejme se společně na směrnici jako na příležitost, která zvýší úroveň bezpečnosti vaší organizace, ale i státu jako celku.
Út 10.35–10.50
Jindřich Lanč, Roman Kropáč
ICZ a.s.
Komplexní řešení kybernetické bezpečnosti pro městské a obecní úřady a jimi zřizované organizace.
Út 10.50–11.00
Dominik Klus
S&T CZ, s.r.o.
Sběr bezpečnostních dat a jejich vyhodnocování byla vždy náročná disciplína, která vyžadovala pokročilé zkušenosti techniků a drahé systémy. Dnes už tomu tak ale nemusí být. Na přednášce si ukážeme, jak jednoduše lze data sbírat prostřednictvím XDR sensorů a proč vám Trend Micro pomůže s vyhodnocováním bezpečnostních událostí i naplnit požadavky NIS2.
Út 11.00–11.15
Antonín Šefčík
NEXT GENERATION SECURITY SOLUTIONS s.r.o.
Co přinese nová směrnice NIS2? Dotknou se chystané změny v této oblasti i vaší společnosti? Přijďte si poslechnout, jak různé organizace vnímají nové požadavky na kybernetickou bezpečnost a jak ji zavádíme my. Zákon o kybernetické bezpečnosti bude aktualizovaný o závaznou směrnici NIS2 a dojde ke zpřísnění opatření týkajících se kybernetických bezpečnostních incidentů. Poradíme vám, na co se připravit a pomůžeme se splněním všech legislativních požadavků. Jen za poslední rok vzrostlo množství kybernetických útoků o 600 %. Včasnou přípravou na implementaci NIS2 snížíte riziko kybernetických incidentů, zabezpečíte vaši společnost a vyhnete se případným pokutám.
Út 11.15–11.30
Vladimír Rohel, Jan Janota, Michal Kolb
MICROSOFT, s.r.o., Národní agentura pro komunikační a informační technologie, s. p., T-Mobile Czech Republic, a.s.
Prostředí Microsoft 365 poskytuje plejádu nástrojů pro ochranu prostředí vůči kybernetickým útokům. Tato prezentace nastíní, jaké jsou tyto možnosti a jak byly ve nasazeny v prostředí NAKIT v kontextu plnění požadavků Zákona o kybernetické bezpečnosti.
Út 11.30–11.45
Ondřej Nekovář, Pavlína Havelková, Roman Tomáš
Státní pokladna Centrum sdílených služeb, s.p.
V současné době neexistuje větší nedostatek pracovníků, než v oblasti IT a kybernetické bezpečnosti. Jedním z efektivních řešení je outsourcing podpůrných činností potřebných pro naplnění systému řízení bezpečnosti informací. Manažer KB rozhoduje a řídí, ale prostřednictvím našeho týmu má k dispozici metodickou podporu pro zpracování všech vstupů a výstupů (analýza rizik, předpisy, záznamy a další) a administrativní podporu, která prostřednictvím GRC nástroje pomáhá sjednotit a zpřehlednit systém řízení bezpečnosti informací.|Příspěvek SPCSS na use-case přiblíží komplexní řešení podpory zákazníků při plnění povinností vyplývajících ze zákona a vyhlášky o kybernetické bezpečnosti a další regulace. V neposlední řadě přiblížíme, jaké to je vyvíjet vlastní modul zavedeného GRC třetí strany pro naplnění nového compliance – SOC2®.